(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-07-18 00:21

Citroen Berlingo (Nr 2978852)

Marka i model:

Citroen Berlingo

Waga w kg (łączna):

1185.00

Dystans: 1153.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Schwelm

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Podebłocie

Termin elastyczny