(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen Berlingo (Nr 5091502)

Citroen Berlingo

Marka i model:

Citroen Berlingo

Waga w kg (łączna):

1240

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1601.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Saint-Raphaël

14 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.