(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen Berlingo (Nr 5836366)

Citroen Berlingo

Marka i model:

Citroen Berlingo 2013 Multispace

Waga w kg (łączna):

1500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Styria, Österreich

Od 2 sie 2020 do 1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Urugwaj, Montevideo, Montevideo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.