(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen berlingo (Nr 5895953)

Citroen berlingo

Marka i model:

Citroen berlingo

Waga w kg (łączna):

3500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2140.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 29 cze 2020 do 1 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Vigo

Od 29 cze 2020 do 3 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.