(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen Berlingo (Nr 6719511)

Citroen Berlingo
Waga
Sztuk
Citroen Berlingo 2 Gen. (2008 - 2012) Minivan
Długość
438 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
180 cm
ok.
1405 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1405 kg
Dystans
1003 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 25 paź 2020 do 29 lis 2020

Adres i termin dostawy

Maroko, Oriental, Nador

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.