(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Citroen Berlingo (Nr 7143684)

Citroen Berlingo
Waga
Sztuk
Citroen Berlingo 2 Gen. [restyling] (2012 - 2015) Multispace minivan 4-Puertas
Długość
438 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
180 cm
ok.
1417 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1417 kg
Dystans
802 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Od 5 sty 2021 do 9 sty 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Elche

Od 10 sty 2021 do 15 sty 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.