(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen Berlingo (Nr 7615700)

Citroen Berlingo
Waga
Sztuk
Citroen Berlingo 2 Gen. [2th restyling] (2015 - 2020) Multispace minivan
Długość
438 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
180 cm
ok.
1439 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1439 kg
Dystans
3584 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 12 kwi 2021 do 16 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Holandia, Brabancja Północna, Waalwijk

Od 26 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.