(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

CITROEN BERLINGO ITALIA WŁOCHY -> WARSZAWA (Nr 6074123)

Marka i model:

CITROEN BERLINGO

Waga w kg (łączna):

1250

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2085.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Sardynia, Sèneghe/seneghe

Od 5 maj 2020 do 19 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 5 maj 2020 do 20 maj 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.