Citroen C-Crosser (Nr 7634769)

Citroen C-Crosser
Waga
Sztuk
Citroen C-Crosser 1 Gen. (2007 - 2013) Crossover
Długość
464 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
171 cm
ok.
1610 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1610 kg
Dystans
2728 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Southampton, Southampton

Od 14 cze 2021 do 21 cze 2021

Adres i termin dostawy

Estonia, Harjumaa, Tallin

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.