Citroen C1 (Nr 6847096)

Citroen C1
Waga
Sztuk
Citroen C1 2 Gen. (2014 - 2020) Hatchback 3-Türig
Długość
346 cm
Szerokość
161 cm
Wysokość
146 cm
ok.
927 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
927 kg
Dystans
1087 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Hilden

11 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Akwitania, Bordeaux

Od 11 wrz 2021 do 13 wrz 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.