Citroen C1 (Nr 6847111)

Citroen C1
Waga
Sztuk
Citroen C1 2 Gen. (2014 - 2020) Hatchback 3-Türig
Długość
346 cm
Szerokość
161 cm
Wysokość
146 cm
ok.
927 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
927 kg
Dystans
1137 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Hilden

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Francja, Akwitania, Salles

11 wrz 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.