(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen C2 (Nr 5172882)

Marka i model:

Citroen C2

Waga w kg (łączna):

1072

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1215.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Brabant, Gemert-Bakel

Od 13 lis 2019 do 27 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Rzezawa

Od 19 lis 2019 do 27 lis 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru auta.