(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Citroen C2 (Nr 5747166)

Citroen C2

Marka i model:

Citroen C2

Waga w kg (łączna):

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 409.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kamień

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Obryte

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.