(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-21 12:05

Citroen C3

(Nr 2169270)
Citroen C3

Marka i model:

Citroen C3

Waga w kg (łączna):

1050.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 200.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Rzeszów, 35-001, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Koszyce, 04151, Słowacja

Termin elastyczny