(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-21 14:46

Citroen C3 (Nr 2401332)

Citroen C3

Marka i model:

Citroen C3

Waga w kg (łączna):

1200.00

Dystans: 288.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Mannheim, 68309, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dortmund, 44141, Niemcy

Termin elastyczny