(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

CITROËN C3 (Nr 4734292)

CITROËN C3

Marka i model:

CITROËN C3

Waga w kg (łączna):

3025

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2297.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 15 wrz 2019 do 30 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Elche/elx

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.