(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen c3 (Nr 5002970)

Citroen c3

Marka i model:

Citroen c3

Waga w kg (łączna):

3300.00

Budżet zlecenia [€]:

1900

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 6 paź 2019 do 15 sty 2020

Adres i termin dostawy

Peru, Lima, Lima

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.