Citroen c3 (Nr 6050644)

Citroen c3

Marka i model:

Citroen c3

Waga w kg (łączna):

1055

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 368.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Münster

Od 6 maj 2020 do 13 maj 2020

Adres i termin dostawy

Luksemburg, Distrikt Luxemburg, Esch-Sur-Alzette

19 maj 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.