Citroen C3 (Nr 6507585)

Citroen C3
Waga Sztuk:
Citroen C3 3 Gen. (2016 - 2020) Hatchback
Długość
399 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
147 cm
ok. 1165 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1165 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Urugwaj, Montevideo, Montevideo

Od 17 sty 2021 do 31 sty 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 4 lut 2021 do 10 lut 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.