Citroen C3 (Nr 6552591)

Citroen C3
Waga Sztuk:
Citroen C3 2 Gen. (2009 - 2013) Hatchback
Długość
394 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
152 cm
ok. 1210 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1210 kg
Dystans: 1804 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Apulia, Bari

Od 12 paź 2020 do 30 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Vilanova I La Geltrú

Od 1 lis 2020 do 2 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.