Citroen C3 (Nr 6726609)

Citroen C3
Waga Sztuk:
Citroen C3 3 Gen. (2016 - 2020) Hatchback
Długość
399 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
147 cm
ok. 1165 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1165 kg
Dystans 466 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Midlands, Wolverhampton

Od 24 paź 2020 do 28 lis 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Newry And Mourne, Newry

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.