(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen C3 (Nr 7592474)

Citroen C3
Waga
Sztuk
Citroen C3 3 Gen. (2016 - 2020) Hatchback
Długość
399 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1108 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1108 kg
Dystans
858 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Węgry, Budapeszt, Budapeszt

Od 29 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.