Citroen C3 (Nr 7864391)

Citroen C3
Waga
Sztuk
Citroen C3 3 Gen. (2016 - 2020) Hatchback
Długość
399 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1108 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1108 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 1 gru 2021 do 30 sty 2022

Adres i termin dostawy

Dominikana, Distrito Nacional, Santo Domingo

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.