(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen C3 desire (Nr 4901222)

Marka i model:

Citroen c3

Waga w kg (łączna):

1186.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1841.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Castleford

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Żory

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.