(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Citroen C3 , peugeot 207 (Nr 6259937)

Citroen C3 , peugeot 207

Marka i model:

Citroen c3 peugeot 207

Waga w kg (łączna):

2200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1135.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Lörrach

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Chybie

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.