(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen C3 Picasso Mini MPV (Nr 5269270)

Citroen C3 Picasso Mini MPV

Marka i model:

Citroen C3 Picasso Mini MPV

Waga w kg (łączna):

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 287.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Bristol, Bristol

18 lis 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Merseyside, Liverpool

18 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.