(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen c3 pluriel (Nr 6071897)

Marka i model:

Citroen c3pluriel

Waga w kg (łączna):

1100

Budżet zlecenia [€]:

180

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 331.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Vallirana

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.