(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-05-31 17:04

Citroen C4

(Nr 1821497)
Citroen C4

Dystans: 1591.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Bouchain, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Białystok, Polska

Termin elastyczny