(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen C4 (Nr 4831572)

Citroen C4

Marka i model:

Citroen c4

Waga w kg (łączna):

1600.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1534.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Mitry-Mory

Od 6 sie 2019 do 9 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 6 wrz 2019 do 13 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.