(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen c4 (Nr 4864554)

Citroen c4

Marka i model:

Citroen c4

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2088.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia-Anhalt, Magdeburg

13 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.