Citroen C4 (Nr 6502228)

Citroen C4
Waga Sztuk:
Citroen C4 1 Gen. [restyling] (2008 - 2011) Hatchback 5-Puertas
Długość
427 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
145 cm
ok. 1416 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1416 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ekwador, Guayas, Guayaquil

Od 28 lut 2021 do 1 mar 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.