(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen C4 (Nr 6650882)

Citroen C4
Waga Sztuk:
Citroen C4 1 Gen. (2004 - 2008) Hatchback 3-Puertas
Długość
427 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
145 cm
ok. 1410 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1410 kg
Dystans 2334 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 9 paź 2020 do 13 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Catalonia, Tarragona

Od 15 paź 2020 do 20 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.