Citroen C4 (Nr 6697582)

Citroen C4
Waga Sztuk:
Citroen C4 1 Gen. [restyling] (2008 - 2011) Hatchback 5-Türig
Długość
427 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
145 cm
ok. 1416 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1416 kg
Dystans 2505 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Karyntia, Klagenfurt Am Wörthersee

Od 19 paź 2020 do 25 paź 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Porto

Od 16 lis 2020 do 30 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.