(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen C4 (Nr 7557889)

Citroen C4
Waga
Sztuk
Citroen C4 1 Gen. (2004 - 2008) Hatchback 3-Puertas
Długość
427 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1296 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1296 kg
Dystans
276 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Vila-Real

Od 10 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Martorell

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, jak kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.