Citroen C4 (Nr 7659993)

Citroen C4
Waga
Sztuk
Citroen C4 2 Gen. (2010 - 2017) Hatchback
Długość
432 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1247 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1247 kg
Dystans
4427 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Birmingham

Od 23 wrz 2021 do 26 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Cypr, Cypr, Pafos

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się często, jak nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.