Citroen C4 (Nr 7707042)

Citroen C4
Waga
Sztuk
Citroen C4 1 Gen. (2004 - 2008) Hatchback 3-Puertas
Długość
427 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1296 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1296 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Las Rozas De Madrid

Od 20 sie 2021 do 25 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Peru, Lima, Lima

Od 31 paź 2021 do 20 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.