(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen C4 cactus (Nr 6748730)

Citroen C4 cactus
Waga
Sztuk
Citroen C4 cactus
Długość
4000 cm
1200 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1200 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 18 lut 2021 do 28 lut 2021

Adres i termin dostawy

Dominikana, La Altagracia Province, Punta Cana

Od 10 mar 2021 do 26 mar 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.