(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

CITROEN C4 GRAND PICASSO (Nr 4934938)

CITROEN C4 GRAND PICASSO

Marka i model:

CITROEN C4 GRAND PICASSO

Waga w kg (łączna):

1422.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4505.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Région De Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Bruksela

6 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Izrael, מחוז ירושלים, Jerusalem

30 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się często, gdy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.