(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-27 19:41

CItroen C4 Picasso

(Nr 2119398)
CItroen C4 Picasso

Marka i model:

Citroen C4 Picasso

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2212.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Bassens, 33530, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdynia, Polska

Termin elastyczny