(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

citroen c4 picasso (Nr 4385301)

citroen c4 picasso

Marka i model:

citroen c4 picasso

Waga w kg (łączna):

1450

Liczba sztuk:

1

Dystans: 525.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Gorzów Wielkopolski

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Parysów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.