(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen C4 Picasso (Nr 4541221)

Citroen C4 Picasso

Marka i model:

Citroen C4 Picasso automático

Waga w kg (łączna):

1656.00

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 500.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

14 cze 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, La Vila Joiosa/villajoyosa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.