Citroen C4 Picasso (Nr 6473364)

Citroen C4 Picasso
Waga Sztuk:
Citroen C4 Picasso 1 Gen. (2006 - 2013) Minivan 5-Puertas
Długość
446 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
161 cm
ok. 1660 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1660 kg
Dystans: 2677 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 5 paź 2020 do 21 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Arrecife

Od 21 paź 2020 do 30 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.