Citroen C4 Picasso (Nr 7652109)

Citroen C4 Picasso
Waga
Sztuk
Citroen C4 Picasso 2 Gen. (2013 - 2017) Grand minivan 5-Türig
Długość
459 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
163 cm
ok.
1394 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1394 kg
Dystans
4120 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Lipsk

Od 11 sie 2021 do 14 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 12 sie 2021 do 17 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.