(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-09-24 16:11

citroen c4 picasso grand (Nr 3282410)

citroen c4 picasso grand

Marka i model:

citroen c4 picasso

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1173.00 km

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Wamel, 6659, Holandia

24 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny