(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Citroen C5 (Nr 4713604)

Marka i model:

Citroen C5

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1119.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Herongen

17 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

28 lip 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.