(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-31 19:34

Citroen c5 sedan 1500kg

(Nr 2339864)
Citroen c5 sedan 1500kg

Marka i model:

Citroen c5

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 684.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Waiblingen, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szprotawa, 67-300, Polska

Termin elastyczny