(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Citroen C8 (Nr 7601903)

Citroen C8
Waga
Sztuk
Citroen C8 1 Gen. (2002 - 2008) Minivan
Długość
472 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
175 cm
ok.
1717 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1717 kg
Dystans
641 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Od 6 kwi 2021 do 24 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, Pontevedra

Od 24 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.