(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

citroen ds 3 (Nr 5788854)

citroen ds 3

Marka i model:

Citroen DS3

Waga w kg (łączna):

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1620.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Nowa Akwitania, Jouillat

Od 31 sty 2020 do 8 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Ostrów Wielkopolski

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.