(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 01:31

citroen ds4

(Nr 2645120)
citroen ds4

Marka i model:

citroen ds4

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1685.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Brema, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bellaterra, 08195, Hiszpania

Termin elastyczny