(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-05-29 22:21

Citroen jumper (Nr 2769172)

Citroen jumper

Marka i model:

Citroen jumper

Waga w kg (łączna):

2500.00

Dystans: 1257.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Hoogstraten

Od 29 maj 2018 do 5 cze 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Wołomin

Od 30 maj 2018 do 7 cze 2018